1. Anasayfa
  2. Güvenlik Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemlerinde Sık Sorulan Sorular.

Hırsız Alarm Sistemlerinde Sık Sorulan Sorular.
Hırsız Alarm Sistemlerinde Sık Sorulan Sorular.
1

Ev alarmı nasıl susar?

Ev alarmını susturmak için çeşitli yöntemler bulunur, ancak bu yöntemler alarm sisteminizin marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. İşte genel olarak kullanılan yöntemler:

Şifre Girişi: Ev alarm sisteminizin kontrol panelinde bir şifre veya PIN kodu girmeniz gerekebilir. Bu şifre, alarmı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için kullanılır. Eğer alarm çalıyorsa, kontrol panelindeki klavyeden veya dokunmatik panelden şifrenizi girerek alarmı susturabilirsiniz. Şifre doğru girildiğinde alarm sistemi sessizleşir.

Uzaktan Kumanda: Alarm sistemiyle birlikte verilen uzaktan kumandayı kullanarak alarmı susturabilirsiniz. Uzaktan kumandada genellikle “Silence” veya “Disarm” gibi bir düğme bulunur. Alarm çaldığında, uzaktan kumandayı kullanarak bu düğmeye basarak alarmı sessize alabilirsiniz.

Mobil Uygulama: Bazı modern ev alarm sistemleri, mobil uygulamalar aracılığıyla kontrol edilebilir. Alarmı susturmak için ilgili mobil uygulamayı açarak sistemi devre dışı bırakabilir veya sessize alabilirsiniz. Alarmın İptali: Eğer alarm yanlışlıkla veya hatalı bir şekilde tetiklendiğini düşünüyorsanız, alarmın tamamen iptal edilmesi gerekebilir.

Bu durumda, genellikle alarm sisteminin kontrol panelinde bulunan bir “Cancel” veya “Cancel Alarm” düğmesine basarak alarmı durdurabilirsiniz. Ancak, alarmın iptal edilebilmesi için alarm şifresini girmeniz gerekebilir.

Not: Alarmı susturma veya iptal etme yöntemleri, alarm sisteminizin marka, model ve kurulumuna bağlı olarak değişebilir. Alarm sistemini kurduğunuz veya alarmı sağlayan şirketin talimatlarına ve kullanım kılavuzuna başvurmanız en doğru adım olacaktır.

Yangın ve Elektronik Güvenlik Sistemleri Üzerinde Yaklaşık 17 Yıllık Tecrübeye Sahiptir. Büyük Çaplı Yangın ve Güvenlik Sistemi Projelerinin Her Türlü Safhasında Çalışmıştır. Türkiye'de İlk Elektronik Güvenlik Sistemleri Kitabını Yazmıştır. Sektörüne Katkı Sağlamak için Çalışmalar Yapmakta ve Danışmanlık Hizmetleri Vermektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir