1. Ana Sayfa
  2. Güvenlik Sistemleri

Hırsızların Bilmenizi İstemediği Beş Önemli Güvenlik Tekniği

Hırsızların Bilmenizi İstemediği Beş Önemli Güvenlik Tekniği Günümüzde hırsızlık olaylarında birçok nedenden dolayı ciddi oranda bir artış meydana gelmiştir. Hırsızlık teşebbüslerinden evler, ofisler, yazlıklar, araçlar, işyerleri vb. pek çok şahsi veya kamu mülkü etkilenmektedir. Hırsızlık olaylarına karşı herkes kendi sahip olduğu değerleri korumak için gerekli önlemleri alması gerekmektedir. Alınması gereken önlemler fiziksel ve elektronik güvenlik önlemleri ile birlikte oluşturulabilecek kapsamlı güvenlik önlemleridir.

Hırsızların Bilmenizi İstemediği Beş Önemli Güvenlik Tekniği
+ - 0

Hırsızların Bilmenizi İstemediği Beş Önemli Güvenlik Tekniği

Günümüzde hırsızlık olaylarında birçok nedenden dolayı ciddi oranda bir artış meydana gelmiştir. Hırsızlık teşebbüslerinden evler, ofisler, yazlıklar, araçlar, işyerleri vb. pek çok şahsi veya kamu mülkü etkilenmektedir. Hırsızlık olaylarına karşı herkes kendi sahip olduğu değerleri korumak için gerekli önlemleri alması gerekmektedir. Alınması gereken önlemler fiziksel ve elektronik güvenlik önlemleri ile birlikte oluşturulabilecek kapsamlı güvenlik önlemleridir.

Hırsızların bilmemizi istemediği beş önemli konuya gelirsek, bunu aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Eğer kapalı bir garajınız var ise kapısını mutlaka kapalı tutmalısınız. Açık garaj kapıları hırsızların her zaman dikkatini çekecektir. Açık garaj kapılarının hırsızlara davetiye çıkaracağını unutmayıp, garaj kapılarınızı sürekli kapalı tutmalısınız.
  • Karanlık evler hırsızlar için her zaman birincil hedeftir. Buna göre evinizi mümkün olduğunca karanlık tutmamaya özen gösterin. Profesyonel hırsızlar çoğu zaman evinizin boş olduğuna dair işaretler ararlar. Evinizin boş olduğuna emin olduklarında artık işler hırsızların istediği şekle girmiş demektir. Bundan dolayı örneğin dışarı çıktınız TV nizi açık bırakın. Bir odanızın ışığını açık bırakın ve evde olduğunuzu düşünsünler.
  • Kameralı kapı zili kullanmalısınız. Hırsızlar genellikle önce girecekleri evin kapısının ziline basar ve evde olup olmadıklarını teyit ederler. Kameralı kapı zilleri sayesinde hırsızlık teşebbüsü daha başta tespit edilebilir. Günümüzün gelişmiş teknolojisi ile kameralı kapı zilleri sayesinde siz evde olmasanız bile kapışınızı uzaktan açabilir ve gelen kişi ile görüşebilirsiniz. Bu sadece hırsızlar sizin evde olduğunu düşünüp hırsızlıktan cayabilirler.
  • Ev güvenlik sistemleri kullanmalısınız. Hırsızlar eve girmeden önce evde elektronik güvenlik sistemi olup olmadığını araştırırlar. Evinizde güvenlik sistemi varsa ve bu güvenlik sistemine ait siren dışarıda hırsızın görebileceği noktada ise bu durum hırsızların caydırılması için çok büyük öneme sahiptir. Günümüzde evlerde güvenlik amacı ile kullandığımız hırsız alarm sisteminin maliyetleri oldukça düşük ve caydırma özellikleri çok fazladır.
  • Evinizde bulunacak küçük bir köpek bile hiç köpek olmamasından daha iyidir. Köpekler hırsızlık teşebbüsünde havlayarak hırsızları size bilgi verirler, ayrıca köpek sesi nedeni ile hırsızların hırsızlık teşebbüsü sekteye uğrayabilir. Dolayısı ile eğer imkânınız var ise evinizde bir köpek beslemeniniz hırsızlara karşı ciddi manada caydırıcı olacaktır.

Umarım hırsızlara karşı vermiş olduğumuz beş ip ucu size hırsızlık girişimlerini önlemek için bir ip ucu verebilmiştir.

Eğer evinizde yüksek güvenlik istiyorsanız günümüzün teknolojileri olan güvenlik kamera sistemleri, güvenlik hırsız ihbar sistemleri, yangın algılama sistemleri ile kapı girişlerinde kartlı ya da parmak izli güvenlik çözümlerini şiddetle tavsiye ediyoruz.

Yazar Hakkında

Yangın ve Elektronik Güvenlik Sistemleri Üzerinde Yaklaşık 17 Yıllık Tecrübeye Sahiptir. Büyük Çaplı Yangın ve Güvenlik Sistemi Projelerinin Her Türlü Safhasında Çalışmıştır. Türkiye'de İlk Elektronik Güvenlik Sistemleri Kitabını Yazmıştır. Sektörüne Katkı Sağlamak için Çalışmalar Yapmakta ve Danışmanlık Hizmetleri Vermektedir.

Yorum Yap