1. Anasayfa
  2. Güvenlik Sistemleri

Evimizin Güvenliğini Sağlamak İçin Neler Yapmalıyız?

Bir evin güvenliğinin en başta giriş kapısında başladığını unutmamalıyız. Bir hırsızın giriş kapınızı kullanarak içeri girmesine asma müsaade etmemelisiniz. Kapınızın ve kapı çerçevelerinin sağlam olduğundan emin olunuz. Kapınızın müdahale ile açılamayacağı şekilde kapınızın sağlam olduğundan emin olunuz.

Evimizin Güvenliğini Sağlamak İçin Neler Yapmalıyız?
Evimizin Güvenliğini Sağlamak İçin Neler Yapmalıyız?
1

Evimizin Güvenliğini Sağlamak İçin Neler Yapmalıyız?

Ev güvenlik sistemi konusunda öncelikle, Bir evin güvenliğinin en başta giriş kapısında başladığını unutmamalıyız. Bir hırsızın giriş kapınızı kullanarak içeri girmesine asma müsaade etmemelisiniz. Kapınızın ve kapı çerçevelerinin sağlam olduğundan emin olunuz. Kapınızın müdahale ile açılamayacağı şekilde kapınızın sağlam olduğundan emin olunuz. Kapı kilidinin piyasadaki en iyi kilitlerden biri olduğuna emin olunuz. Yeni bir eve taşınıyorsanız kilidinizi mutlaka değiştiriniz. Bunun yanı sıra kapınızın kilidini elektronik kilitler ile değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde görüntülü interkom sistemi kurarak güvenliğinizi bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Ev güvenlik sistemi konusunda diğer önemli husus, Kapılar gibi pencerelerde hırsızlar için en yaygın giriş noktalarından birisidir. Eğer zemin yada zemine yakın bir katta oturuyorsanız pencereler giriş için evinizin en kolay noktalarıdır. Pencereler her zaman çok kolay açılabilecek ve izinsiz giriş sağlayacak noktalardır. Pencereler için özel kilit mekanizmaları araştırarak uygulama yapabilirsiniz. Pencereler için cam kırılma sensörleri kullanabilirsiniz. Ayrıca pencerelerin izinsiz açılmasına karşı manyetik kontak mekanizmaları kullanabilirsiniz.

Ev Güvenlik Sistemi

Hırsızlar tanınmak istemezler, bundan dolayı evinizin çevresinin iyi aydınlatıldığından emin olunuz. Ön ve arka bahçeleri karanlıkta kalan kuytu alanları garajları mutlaka aydınlatmayı düşünmelisiniz. Aydınlatma yaparken mutlaka harekete duyarlı lambalar kullanmalısınız. Bir davetsiz misafir geldiğinde lambalar otomatik devreye girmelidir. İyi aydınlatılmış mekanların soyulma riski diğer alanlara göre çok daha düşük seviyededir.

Evinize mutlaka bir ev güvenlik sistemi kurmayı düşünmelisiniz. Profesyonel olarak seçilmiş ürünlerden kurulan bir güvenlik sistemi evinizi hırsızlardan koruyacaktır. Güvenlik sistemi flaşörlü sirenleri mutlaka dışarıya herkesin görebileceği alanlara konulmalıdır. Bu sayede daha başlangıçta ciddi bir caydırıcılık etkisi olacaktır. Ayrıca güvenlik sisteminizi bir alarm haber alma merkezine bağlayabilirsiniz. Ayrıca isterseniz istediğiniz telefonlara bildirimde bulunmasını sağlayabilirsiniz. Günümüzde güvenlik sistemleri evinizi koruyacak en önemli elektronik sistemlerden biridir.

Ev Güvenlik Sistemi Hırsızlık İçin Çok Önemli Caydırıcılıktır.

Ev güvenlik sistemi için evinizin çevresine güvenlik kamera sistemi kurmak güvenliğinizi bir kat daha arttıracaktır. Güvenlik kameralarının caydırıcılığı ve geriye dönük kayıtları ile güvenlik seviyeniz artacaktır. Kurmuş olduğunuz kamera sistemini uzaktan istediğiniz yerden kolayca izleyebilirsiniz. Kurulunda uygun ve profesyonel kamera seçtiğinizden emin olmalısınız. Kamera sistemi gece görüşlü, harekete duyarlı ve dış ortama uygun ürünlerden seçilmelidir. Aynı şekilde kayıt cihazı ve kayıt süre seçimlerine özellikle dikkat edilmelidir.

Bahsetmiş olduğumuz çözümler ile evlerimizin güvenliğini arttırabiliriz. Bu sayede davetsiz misafirlerin girişleri engellenmiş bizde güven ve rahat içinde evlerimizde yaşayabiliriz.

Ev Güvenlik Sistemi Konusunda Yazımızı Toparlayacak Olursak;

Ev güvenlik sistemleri, evlerinizi hırsızlık, yangın, gaz sızıntısı, su baskını gibi tehlikelerden korumak için tasarlanmıştır. Bu sistemler, kapılarınızı, pencerelerinizi, garaj kapınızı, çatıyı, bahçe ve arka bahçe gibi dış mekanları izleyebilen sensörlerden oluşur. İleri teknoloji sistemler, akıllı telefonunuz veya bilgisayarınız aracılığıyla evinizi izleyebilmenizi, evin içinde veya dışında herhangi bir hareket olduğunda size bildirim gönderebilmenizi sağlar.

Bu sistemlerin ev güvenliğinizi ne kadar sağlayabileceği, kullanılan ekipmanın kalitesine, evin boyutuna ve ihtiyacınıza göre değişebilir. Ancak, doğru şekilde kurulduğunda, ev güvenlik sistemleri önemli bir koruma sağlayabilir. Örneğin, bir hırsızlık durumunda alarm sistemi çalınacak ve hırsızın yakalanması için yetkililere bildirim gönderilecektir. Yangın algılama sistemleri, evdeki bir yangını erken aşamada tespit ederek yangın söndürme sistemi veya itfaiye çağrısı yapabilir.

Sonuç olarak, ev güvenlik sistemleri evinizi çeşitli tehlikelerden korumak için tasarlanmıştır ve doğru şekilde kurulduğunda, ev güvenliği için önemli bir katkı sağlayabilir. Ancak, ev güvenliği için tek başına yeterli değildir. Evdeki güvenlik sistemlerinin yanı sıra, kapılarınızı ve pencerelerinizi kilitli tutmanız, akıllı cihazlardan uzak durmanız ve yangın çıkma riskini azaltmak için evdeki elektrikli cihazları düzenli olarak kontrol etmeniz önemlidir.

Hırsızlığa Karşı Evlerimizde Alabileceğimiz Güvenlik Önlemleri Nelerdir?

Yangın ve Elektronik Güvenlik Sistemleri Üzerinde Yaklaşık 17 Yıllık Tecrübeye Sahiptir. Büyük Çaplı Yangın ve Güvenlik Sistemi Projelerinin Her Türlü Safhasında Çalışmıştır. Türkiye'de İlk Elektronik Güvenlik Sistemleri Kitabını Yazmıştır. Sektörüne Katkı Sağlamak için Çalışmalar Yapmakta ve Danışmanlık Hizmetleri Vermektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. makale çok guzel kamare önemli hırsızlara karşı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir